INFORMACJE OGÓLNE

1. ORGANIZATOREM ROZGRYWEK JEST UKS „OLIMPIJCZYK” PAKOSŁAW

2. KIEROWNIKIEM LIGI JEST MATEUSZ URAM

3. GŁÓWNYM CELEM LIGI JEST PROPAGOWANIE TENISA ORAZ PRZECIWDZIAŁANIE ALKOHOLIZMOWI

4. GŁÓWNĄ ARENĄ ROZGRYWANIA MECZÓW JEST KORT W PAKOSŁAWIU. MECZE ROZGRYWANE NA INNYCH OBIEKTACH SĄ DOZWOLONE TYLKO ZA ZGODĄ OBU STRON

5. MECZE USTALANE SA MIĘDZY ZAWODNIKAMI

6. REZERWACJA KORTU W PAKOSŁAWIU ZA POŚREDNICTWEM STRONY INTERNETOWEJ BĄDŹ APLIKACJI TENIS4U

7. WARUNKIEM UCZESTNICTWA W LIDZE JEST ZGŁOSZENIE POD NUMEREM TELEFONU 783-475-360 U MATEUSZA URAMA ORAZ UISZCZENIE OPŁATY DO DNIA 20.04.2024R. NA NR KONTA 67 8674 0009 1305 9516 2000 0010.

Singiel - 150zł
    Debel/mixt - 50zł za osobę
    Singiel i debel/mixt - 180zł
    ligi młodzieżowe  - 50zł

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

SINGIEL

1. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy 6 osobowe według zakończenia ostatniej Ligi Tenisowej w Pakosławiu.

2. Kierownik Ligi zastrzega sobie przydzielenie kilku dzikich kart dla osób powracających po rocznej pauzie bądź dla nowych zawodników.

3. Zawody rozgrywane będą piłkami otrzymanymi od kierownika przed rozpoczęciem sezonu. Rozgrywanie meczu innymi piłkami jest dozwolone tylko za zgodą obu stron.

4. Rozgrywki będą się odbywały od 29 kwietnia do 6 października z następującym podziałem:

I runda 29.04-02.06

II runda 03.06-17.07

III runda 18.07-31.08

IV runda 01.09-02.10

1. W grupach gramy system każdy z każdym. Po zakończeniu każdej rundy dwie osoby zajmujące czołowe miejsca awansują do wyższej grupy, a dwie osoby znajdujące się na ostatnich miejscach spadają do grupy niższej.

2. Po rozegranej rundzie przyznawane są punkty, aby w fazie ostatecznej wyłonić zwycięzcę Ligi. Punkty przyznawane są w następujący sposób (przykład ligi 20 osobowej):

DEBEL/MIXT

1. Uczestnicy zostaną podzieleni na 2 grupy  5/4 parowe.
  2. Mecze rozgrywane będą w grupach każdy z każdym wraz z rewanżami, a następnie według pozycji w tabeli, pary zostaną rozstawione drabince prowadzącej do mistrzostwa.
  3. Podział w drabince:
  • Rozgrywki grupowe 29.04-4.08
  • Drabinka 5.08-29.09
Rozgrywki w drbince:

ZASADY ROZGRYWEK I PUNKTACJA

1. Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu 6:6 w secie rozgrywany jest tie-break do siedmiu punktów.

2. Jeżeli przy stanie 1:1 w setach czas na rozgrywanie meczu kończy się (pogoda-ciemno, lub czas najmu kortu się kończy) możliwe jest rozegranie trzeciego seta w formie super tie-break do dziesięciu punktów za zgodą obu zawodników/zawodniczek.

3. Za zwycięstwo 2:0 lub 2:1 w setach przyznawane są 3 punkty, a za porażkę 1:2 przyznawany jest 1 punkt.

4. Za nierozegrany mecz przyznawany będzie walkower 6:0, 6:0 dla zawodnika zgłaszającego chęć do gry, a dla zawodnika oddającego walkowera punkt ujemny. W przypadku obustronnego walkowera, obie strony zostają ukarane punktem ujemnym.

5. Po zakończeniu meczu zwycięzca jest zobowiązany niezwłocznie wysłać wynik spotkania do kierownika Ligi.

6. Za podawanie fikcyjnych wyników grozi wykluczenie z rozgrywek.

7. O kolejności w ligowych tabelach decyduje ilość zdobytych punktów.

8. W przypadku jednakowej ilości punktów decydować będą kolejno:

a) bezpośredni pojedynek,

b) ilość wygranych meczów,

c) różnica w setach,

d) różnica w gemach.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Każdy z uczestników startuje w rozgrywkach na własną odpowiedzialność, organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz zdrowotne uczestników.

2. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania danych osobowych i wizerunków zawodników grających w celach marketingowych oraz na potrzeby tych rozgrywek.

3. Każdy uczestnik zezwala organizatorowi na przekazanie danych osobowych ( imię, nazwisko i nr tel.) pozostałym uczestnikom Ligi.

4. Zapisanie się do Ligi jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

5. O wszystkich sprawach nieujętych w regulaminie rozstrzyga kierownik Ligi.